HİZMETLERİMİZ

  1. Keşif 

Çatı: Mühendisler tarafından saha ziyareti yapılır. Gerekli bilgiler alınır, drone çekimi gerçekleştirilir, trafo ve pano yerleri belirlenir.

Yapılan keşifte çatı alanları uygun değil ise, statik ölçümler yapılır ve bir sonuca varılır.

Saha: mühendis ekipler tarafından saha ziyareti yapılır. Sahanın zemin etüdü raporu için gerekli ölçümler alınır. Ölçüm raporları, saha eğimi, yapısı, yönü gibi değerleri göz önünde bulundurularak çalışma sağlanır.

  1. Tasarım

Çatı: Teknik ekipler tarafından keşifte alınan bilgilere göre yapılacak güneş santraline yerleşim planlarının çizimi gerçekleşir. Bu planlamada baca, eğim, gölge, rüzgar, kar yükü, nem, sıcaklık gibi birçok unsur belirlenerek çalışma sağlanır ve buna göre optimum güç elde edilir.

Arazi: Teknik ekipler tarafından keşif sonrası alınan bilgilere göre autocad ve simülasyon sistemleri aracılığıyla yerleşim planları oluşturulur. Bu planlamada eğim, açı, yön, kar yükü, nem, sıcaklık gibi birçok unsur belirlenerek çalışma sağlanır ve buna göre optimum güç elde edilir.

  1. Fizibilite ve teklif

Saha keşfinde alınan bilgiler ve yerleşim planlarında elde edilen değerlere göre bir tüketim-üretim analizi oluşturulur. Bu detaylı çalışma sonucunda yatırım amortisman süresi, yatırım tutarı ve sağladığı faydalar, grafikler ile birlikte rapor haline getirilir. Bununla birlikte, kullanılacak malzeme listesi, garanti sürelerinin de yer aldığı teklif raporu sunulur.

  1. Anlaşma ve sözleşme

Fizibilite ve teklif raporlarını yatırımcı firma onaylaması durumunda sözleşme aşamasına geçilir. Sözleşmede; iş planları, kullanılacak ürünler, termin süreleri ve ödeme planları belirlenir ve karşılıklı olarak imzalanır.

  1. izinler

Tüketim tesisinin bağlı olduğu dağıtım şirketine çağrı mektubu başvurusu yapılır. Dağıtım şirketi başvuruları ön değerlendirme ve teknik değerlendirme olarak iki kısımda inceler. İncelemeler toplamda iki ay sürer, onaylanması durumunda çağrı mektubu alınır.

Çağrı mektubu alındıktan sonra 180 gün içinde bağlantı anlaşması başvurusu yapılır. Bağlantı anlaşması yapıldıktan sonraki aşamada ise TEDAŞ onayı ve kabulü gerçekleşir.

  1. Tedarik ve kurulum

Yapılan tüm teknik çalışmalara ve izinlere göre en uygun ürünler belirlenir ve yatırımcı firma ile anlaşılan ürünler temin edilir. Profesyonel ekibimiz tarafından kurulum planlamalardaki gibi gerçekleştirilir.

İstanbulGES olarak, iki yıl boyunca ücretsiz bakım-onarım hizmeti vermekteyiz. Bu süre boyunca uzaktan izleme, periyodik bakımlar, santralin ziyareti 6 ayda bir ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilir. Herhangi bir ekipman arızası durumunda en kısa sürede yeni ürün ile değişimi de sağlanır.

İş ortağımız Pluginn, ülkemizde gerçekleşen e-mobilite dönüşümü kapsamında elektrikli taşıt kullanıcıları için hızlı ve teknolojik çözümler sunmaktadır. Pluginn elektrikli taşıtlara ilgi duyan ve taşıt kullanıcısı olan kişilere geniş ürün yelpazesi ile farklı ürün çözümleri sunarak hem bireysel hem kurumsal tarafta kullanıcılara ürün desteği vermektedir. Aynı zamanda yurtdışında en çok tercih edilen şarj istasyonu markalarının bazılarının Türkiye distribütörlüğü yapan Pluginn, kendi markasına ait olan ürünleri ile birlikte elektrikli taşıt kullanıcılarının güvenle seyahat edebilmeleri için altyapı oluşumuna yardımcı olmaktadır. Elektrikli şarj istasyonu ile ilgili her türlü sorunuz ve talepleriniz için bizimle ile iletişime geçebilirsiniz.

Hizmetler:
Cihaz Çözümleri
Yazılım Çözümleri
Altyapı & Kurulum
Yerinde Servis & Bakım
Öngörülebilir Bakım
Proje & Fizibilite

istanbulGES merus power ile iş birliği anlaşması sağladı. istanbulGES, Türkiye’deki enerji depolama konusunda çözümler üretip, ürün tedariği gerçekleştiyor olacağız.

Enerji depolama işlemi bir cihaz veya depolama ortamı içerisinde enerjinin kimyasal, elektriksel veya ısıl gibi farklı formlarda saklanmasıdır.
Merus power: En son teknoloji üzerine kurulu Merus™ Enerji Depolama Sistemleri (ESS), çıkış gücü ve enerji açısından modüler çözümlerdir. Çeşitli çalışma modları ve herhangi bir voltaj seviyesine bağlanma esnekliği, Merus™ ESS’yi üretimden başlayarak komple elektrik sistemi değer zinciri için tercih edilen bir çözüm haline getirir. Özellikle yenilenebilir enerji entegrasyonu ve İletim ve Dağıtımdan (T&D) hibrit, ada ve mikro şebekelere kadar. Yerleşik esnek tasarım, birkaç yüz kWh’den birkaç yüz MWh’ye kadar özelleştirilmiş çözümler sunmak için kolay ölçeklenebilirlik sağlar.